Jak właściwie promować usługi medyczne?
Nierzadko przed specjalistami PPC stawia się zadanie uruchomienia wielu kampanii reklamowych przy niewielkim budżecie i rygorystycznym CPL. Szczególnie trudne jest to podczas promowania usług wyspecjalizowanych placówek medycznych. W artykule omówimy główne zadania i trudności, jakie pojawiają się podczas tworzenia kampanii reklamowej dla placówki medycznej świadczącej usługi medyczne.
O produkcie i celach
Czy można osiągnąć długoterminowe wyniki, uruchamiając 40 kierunków przy bardzo rygorystycznym CPL do 500 PLN? Tak, jeśli wybierzesz strukturalne podejście i zbudujesz konstruktywny dialog z klientem. Załóżmy, że klient zwrócił się do Ciebie, a u niego działa sieć placówek medycznych specjalizujących się w mało popularnych dziedzinach: usługi ortopedyczne, flebologia, operacje i leczenie operacyjne, neurologia itp. Przy tym klient już uruchomił kampanię reklamową w Google i RSY. Przed Tobą staje kilka zadań naraz:
- Sprawdzenie skuteczności kampanii klienta.
- Udoskonalenie uruchomionego projektu.
- Uruchomienie nowego.
Na starcie możesz napotkać następujące trudności:
- Klient liczy na niewielki budżet reklamowy, chociaż jego branża jest bardzo konkurencyjna i wymaga dużych nakładów na promocję.
- Trzeba uruchomić dziesiątki nowych kampanii przy bardzo rygorystycznym CPL.
O niuansach konfiguracji
Aby rozwiązać postawione zadanie, trzeba zrozumieć, że medycyna to specyficzna dziedzina, w której reklama podlega ograniczeniom wynikającym z przepisów prawnych. Dlatego trzymaj się kilku zasad:
- Każda pozycja musi być dostosowana do wymagań konkretnej platformy.
- Ważne jest stosowanie maksymalnie akceptowalnej strategii przy ograniczonym budżecie.
- Trzeba ciągle monitorować status moderacji reklam. Reklamy często są odrzucane z nieadekwatnych przyczyn.
- Można używać niestandardowych typów reklam do promowania usług medycznych. Na przykład nie konkretną usługę, ale nazwisko lekarza pracującego w tej dziedzinie medycyny.
- Trzeba skonfigurować reklamy na podstawie jasno zdefiniowanej semantyki, jeśli klient specjalizuje się w wąskiej dziedzinie tematycznej.
- Nie można stosować różnorodnych zapytań. Taki podejście prowadzi do rozmytych statystyk, a przy niewielkim budżecie nie ma mowy o pozytywnym wyniku. Dlatego budżet jest przydzielany według priorytetów ofert na stronie, a jedną kampanię dzieli się na kilka kierunków.
- Można podać USP dla określonych kategorii, gdzie znajdują się aktualne akcje lub oferty.
Jeśli promujesz usługi medyczne, nie zapominaj o testowaniu, nie gon za szerokimi słowami kluczowymi i skup się na semantyce docelowej. Przygotowane przez specjalistów działu SEO i analityki firmy Seologic.